Блог

16.11.2023 article image

Онлайн-ресурси для спілкування з носіями англійської мови

Англійська мова – це не лише інструмент для обміну інформацією, але й ключ до розуміння культури, історії та способу мислення інших людей. Якщо ви шукаєте ефективні способи покращити свою англійську, вибір онлайн-ресурси для спілкування з носіями мови – це крок у правильному напрямку. 

 

У цій статті ми познайомимо вас з одними з найкращих платформ, додатків та програм, які допоможуть вам не лише покращити свою англійську, але й розширити кругозір та поглибити знання про “внутрішнє” життя іноземців, часто невідоме для нас з першого погляду.

Практика англійської мови онлайн: на що звернути увагу

Вивчення англійської через спілкування з носіями мови, втім, може бути справжнім викликом. В такому випадку вибір правильного ресурсу – це ключ до успіху. Ось кілька важливих моментів, на які варто звернути увагу при виборі простору для спілкування з native speakers:

 

 1. Відгуки та рейтинги 

По-перше, перевірте відгуки та рейтинг, виставлені користувачами. Це дасть вам уявлення про те, наскільки інші юзери були задоволені певним ресурсом. Зверніть увагу на позитивні та негативні відгуки, щоб зрозуміти всі “за” і “проти”. Не завжди негативний відгук може нести негативний сенс для вас, і навпаки – те що добре одному користувачу, може не підходити вашій меті.

 

Тип спілкування

 

Різні ресурси пропонують різні варіанти спілкування. Деякі з них орієнтовані лише на текстові повідомлення, а інші пропонують голосові повідомлення та відеодзвінки. Оберіть формат, який відповідає вашим потребам та стилю комунікації.

 

Мовний обмін

 

Деякі платформи діють за принципом взаємного навчання мови, а не лише спілкування однією мовою. Тобто, ви можете практикувати англійську з носієм, а у відповідь навчати співрозмовника української. Зауважте, що для користування певними ресурсами взаємний обмін є обов’язковою вимогою. 

 

Безпека та конфіденційність

 

Зверніть увагу на політику конфіденційності та безпеки конкретного ресурсу. Важливо, щоб спілкування онлайн не порушувало ваше приватне життя, а певний додаток не збирав персональні дані. Обирайте платформу, яка гарантує конфіденційність та має систему корекції небажаних випадків порушення цих меж.

 

Культурне та діалектне розмаїття

 

Якщо ви зацікавлені в спілкуванні не лише з англомовними від народження користувачами, то ваш ідеальний ресурс повинен мати різноманітну базу юзерів з різних країн та регіонів світу. Це допоможе вам краще зрозуміти різні діалекти, мовні акценти та культурні особливості англійської мови.

 

Активна спільнота та модерація

 

Переконайтеся, що існує справді активна спільнота, де ви можете отримати спілкування, підтримку та поради від інших учнів. Хороша модерація також відіграє важливу роль у забезпеченні позитивного та конструктивного середовища, адже ми не можемо бути абсолютно впевнені чи людина по той бік екрана має виключно гарні наміри. 

 

Можливості для навчання

 

Деякі платформи пропонують додаткові можливості окрім спілкування, такі як граматичні теми до вивчення, тести, аудіо- та відеоматеріали. Обирайте платформу, яка допоможе вам розвинути всі аспекти мови, якщо вашою метою є підтягнути рівень англійської. 

 

Кращі додатки для спілкування англійською

 

Перш за все радимо обрати один з ресурсів, що має велику базу користувачів не лише з англомовних країн, а й з усього світу. Вас може здивувати така порада, адже чимало іноземців можуть мати невисокий рівень англійської. Проте, це знизить вашу тривогу та страх зробити помилку перед, скажімо, англійцем чи американцем. 

 

Також, більшість додатків все-таки ставить метою розмовну практику, де більше цінується ваше вміння добирати слова та вести розмову, ніж володіти бездоганною граматикою (хоча й про неї забувати не варто).

 

Отже, зібрали для вас найкращі додатки та сайти для спілкування з іноземцями:

 

Reddit 

 

 • Як великий форум, Reddit є чудовим ресурсом для спілкування з іноземцями та вдосконалення англійської мови Однією з головних переваг використання Reddit є різноманітність тематичних спільнот (“підредакцій”), присвячених різним аспектам життя, науки, мистецтва, технологій тощо. 

 • При реєстрації користувачі можуть обрати групу, яка відповідає їхнім інтересам, і спілкуватися з людьми з усього світу, ставлячи запитання, обговорюючи теми та обмінюючись досвідом. Окрім покращення англійської мови, ви зможете розширити свій світогляд, взаємодіючи з людьми з різних культур.

 

Quora

 

 • Цей сайт можна назвати більш інтелектуальним варіантом Reddit. Quora відзначається своєю спрямованістю на експертне спілкування та обговорення різноманітних тем. Ресурс пропонує отримати унікальний досвід, де користувачі можуть ставити питання та отримувати відповіді від експертів у різних галузях. 

 • Перевага використання Quora для спілкування з іноземцями полягає у тому, що ви можете вивчати не лише мову, а й фахові терміни та вирази в конкретних галузях. Такий підхід дозволяє отримувати інсайти та розуміти термінологію, яку можна використовувати в професійній англійській.

 

Lingbe

 

 • Lingbe – це додаток, який вимагає багато практики: вам потрібно натиснути кнопку виклику, що висвітлиться на дисплеї, після чого додаток з'єднає вас з вашим співрозмовником. Саме цим Lingbe відрізняється від інших додатків: ви можете не витрачати дорогоцінний час на пошуки співрозмовника. 

 • Крім того, в таких ситуаціях вступають у гру і психологічні фактори. Ми часто соромимося і не можемо написати іноземною мовою першими, коли у нас є можливість поспілкуватися. До того ж це справжній виклик собі: можливо, вам доведеться спілкуватись з людиною, з якою у вас мало спільного, що нагадуватиме реальну ситуацію з життя, а отже покращить ваші навички “виживання” в англомовному просторі. 

 

Англійська з носієм мови онлайн: які ресурси для цього обрати

 

Якщо ж ви бажаєте підвищити ймовірність спілкування не просто з іноземцем, а носієм мови, то радимо обрати один з цих додатків.

 

HelloTalk

 

 • HelloTalk – це мобільний додаток, який дозволяє користувачам спілкуватися з носіями мови з усього англомовного світу. Ви можете обмінюватися повідомленнями, голосовими повідомленнями та відеодзвінками, а також отримувати відгуки та виправлення своїх текстових помилок від інших користувачів. 

 • Цей ресурс є гібридом соціальної мережі та месенджера, що дозволяє знаходити профілі людей, які вас цікавлять, і спілкуватися з ними. Крім того, нещодавно розробники додатка створили функцію Voiceroom для усного спілкування у віртуальній кімнаті та Livestreams – можливість безкоштовної відеоконференції з носіями, де кожен користувач може отримати нові знання.

 

Tandem

 

 • Tandem – це ще один додаток для мовного обміну, який дозволяє користувачам спілкуватися в чаті, здійснювати відеодзвінки та навіть знаходити співрозмовника особисто. Цей ресурс вимагає подачі заявок від охочих спілкуватись, кожна з яких розглядається та затверджується індивідуально. 

 • Додаток Tandem та його назва натхненні тандемним вивченням мови – способом навчання через взаємний обмін. У мовному обміні або тандемі кожна людина є носієм мови, яку хоче вивчити інша. Обговорення відбувається однаково обома мовами, щоб обидва партнери могли ефективно навчатись.

 

HiNative

 

 • HiNative також простий у використанні додаток та має яскравий інтерфейс. Ми наполегливо рекомендуємо використовувати цей додаток, оскільки саме тут ви можете дізнатися тонкощі мови від носіїв, які ви не знайдете в академічних підручниках. Онлайн чат з іноземцями дозволяє знайти відповіді на прогалини в знаннях, ставлячи запитання безпосередньо носіям мови у текстовому форматі. 

 • Наприклад, ви чуєте цікаву фразу в пісні, але Google не підкаже вам, що вона означає. В такому випадку ви можете скористатись HiNative, щоб отримати відповідь на своє запитання. Оскільки база користувачів досить активна, довго чекати на відповідь зазвичай не доводиться.

 

italki

 

 • italki – це додаток для практики іноземної мови, який дає можливість спілкуватися з носіями, а також покращувати свої знання з граматики та лексики за допомогою спеціально розроблених уроків. Уроки з викладачем англійської мови не є безкоштовними, але вони мають досить демократичну ціну. 

 • Цей ресурс може стати вашим незамінним помічником, якщо ви бажаєте не лише спілкуватись, а й підтягнути знання з англійської. А також, це унікальна можливість спробувати варіант навчання з носієм і зрозуміти який формат вивчення мови для вас найкращий. 

 

Підсумки

 

Яким цілям ви б не слідували та які програми для спілкування з іноземцями не обрали б, не забувайте про три головні умови продуктивної та приємної комунікації онлайн:

 

 1. Будьте обережні, аби не натрапити на шахраїв – не розповідайте про себе одразу багато персональної інформації та не переходьте за підозрілими посиланнями.

 2. Поважайте особисті межі співрозмовника – пам’ятайте, що усі культури різні, тож деякі речі можуть бути неприйнятними закордоном і навпаки.

 3. Будьте привітними – навіть якщо ви десь припустились помилки або ненароком образили співрозмовника, щирі та добрі слова завжди прийдуть вам на поміч.