Блог

15.01.2025 article image

Графік та правила реєстрації на НМТ з англійської мови у 2025 році

У 2025 році, в рамках вступної кампанії, для вступу на бакалаврат, замість традиційного ЗНО, вже четвертий рік поспіль буде проведено національний мультипредметний тест (НМТ) у комп’ютерному форматі. НМТ – це форма зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), яка використовується в Україні для вступу до закладів вищої освіти. НМТ впровадили як альтернативу традиційному ЗНО в умовах воєнного стану, задля організації безпечних умов для абітурієнтів та спрощення процесу оцінювання знань.

 

Тестування відбуватиметься не вдома, а у спеціально створених тимчасових екзаменаційних центрах, які можуть розташовуватися в приміщеннях шкіл і університетів. Такі центри будуть організовані в населених пунктах України (погоджено з органами влади), а також у ряді європейських країн та інших держав.

 

Передбачається проведення двох сесій тестування: основної та додаткової. Детальний графік проведення НМТ з міркувань безпеки не буде оприлюднений, однак відомо, що проведення іспитів охопить певний часовий діапазон.

 

Основна сесія НМТ розпочнеться 14 травня і триватиме до 25 червня. Додаткова сесія відбудеться з 14 по 25 липня. 

 

Планується, що більшість учасників тесту проходитимуть основну сесію. Додаткова сесія буде доступна для тих, хто з поважних причин не зможе пройти тестування в основний період. До таких причин належать: хвороба або інші непередбачувані обставини, підтверджені документально, неможливість потрапити до екзаменаційного пункту (зокрема, з окупованих територій), або ж обставини, які заважатимуть скласти тест (наприклад, тривала повітряна тривога чи відсутність електропостачання).

 

Учасник може скласти тест лише один раз — повторне проходження під час додаткової сесії неможливе.

 

Дати реєстрації та проведення НМТ з англійської у 2025 році

 

Реєстрація на участь у мультипредметному тесті проходитиме у два етапи: основний та додатковий.

 

Основний період реєстрації триватиме з 6 березня до 3 квітня включно. Після цього, до 8 квітня, зареєстровані абітурієнти зможуть у своїх особистих кабінетах внести зміни, наприклад, вибрати інший предмет для додаткового блоку або змінити місто, де вони бажають пройти НМТ, як в Україні, так і за кордоном.

 

Додатковий період реєстрації триватиме з 9 до 14 травня. Цей етап буде доступний для тих, хто з поважних причин не зміг зареєструватися в основний період, а також для тих, кому було відмовлено в реєстрації раніше. Внести зміни до реєстраційних даних вони зможуть до 19 травня.

 

З 4 травня учасники основної сесії зможуть завантажити з особистих кабінетів запрошення, в якому буде вказано дата, час та місце тестування. Учасники додаткових сесій зможуть зробити це з 11 липня.

 

З міркувань безпеки, як і в попередні роки, інформація про точні місця проведення тестувань в Україні не буде публічною. Нагадуємо, що основна сесія НМТ відбудеться з 14 травня по 25 червня, а додаткова — з 14 до 25 липня.

 

Як зареєструватися на НМТ

 

Для реєстрації на участь у НМТ вступники мають створити персональний кабінет на вебсайті УЦОЯО за допомогою спеціального сервісу.

 

У 2024 році для спрощення та пришвидшення реєстрації вступники можуть використовувати застосунок «Дія», який автоматично заповнить персональні дані. Для цього достатньо надіслати копію цифрового паспорта (ID-картки або закордонного паспорта) через Дію під час створення кабінету. Завдяки цьому не потрібно вручну вводити особисті дані чи завантажувати сканкопії паспорта та ідентифікаційного коду — всі необхідні відомості будуть автоматично перенесені з цифрового документа.

 

При створенні персонального кабінету вступники також можуть самостійно вказати особисті дані, такі як реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), прізвище, ім’я, по батькові (якщо є), дату народження та дані документа, що посвідчує особу.

 

Далі необхідно виконати кілька кроків:

  1. Вказати контактні дані, обрати категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років», зазначити потребу в створенні спеціальних умов для тестування, вибрати предмет для тестування та населений пункт в Україні чи за кордоном, де планується проходити НМТ, а також мову складання тестів.

  2. Завантажити сканиї або фотокопії реєстраційних документів.

  3. Надіслати заповнену інформацію та копії документів для обробки до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши відповідну кнопку в сервісі.

 

Реєстрація на НМТ для тих, хто за кордоном

 

Якщо ви продовжуєте дистанційне навчання в українському закладі освіти і саме в ньому плануєте здобути повну загальну середню освіту цього року, під час реєстрації не вибирайте категорію «у закордонному закладі освіти». Замість цього оберіть варіант «у закладі освіти України» та завантажте довідку з навчального закладу, яка підтверджує, що ви отримуєте освіту в Україні.

 

Ті вступники, які здобудуть середню освіту в закордонному закладі, під час реєстрації повинні вказати, що навчаються за кордоном. В такому випадку необхідно завантажити копію нотаріально засвідченого перекладу довідки з місця навчання, в якій буде вказано, що ви завершуєте здобуття повної загальної середньої освіти в (місяць) 2024 року в конкретному закордонному навчальному закладі.

 

Важливим етапом реєстрації є вибір навчального предмета на вибір з переліку та зазначення населеного пункту, де ви плануєте перебувати під час проведення НМТ. Це потрібно для правильного розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами. Також ви зможете вибрати мову, якою бажаєте отримати завдання з одного з предметів сертифікаційної роботи, таких як математика, історія України, біологія, географія, фізика, хімія або українська література.

 

Нагадуємо, що сертифікаційна робота НМТ буде складатися з двох етапів, кожен з яких триватиме 120 хвилин, з перервою в 20 хвилин після першого етапу. Сертифікаційна робота міститиме завдання з трьох обов'язкових предметів — українська мова, математика та історія України, а також один предмет на вибір з таких: українська література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика, хімія чи географія.

 

Предмети, які входять до обов'язкової частини тесту, будуть автоматично зазначені в реєстраційній формі, тому учасник зможе вибрати лише один додатковий предмет на вибір. Зазначимо, що реєстрація на тестування з меншої або більшої кількості предметів неможлива.

 

Внесення змін до реєстрації на НМТ 

 

Після надсилання реєстраційних даних та документів на обробку рекомендується регулярно перевіряти інформацію в персональному кабінеті. Якщо замість повідомлення про успішну реєстрацію та можливість сформувати сертифікат з'явиться повідомлення про необхідність виправлення недоліків, їх слід усунути якомога швидше. Перелік недоліків буде вказано в повідомленні (наприклад, надання недостовірної інформації, відсутність копій документів або надання копій, які не відповідають вимогам, неможливість створення спеціальних умов для НМТ, як зазначено в медичному висновку).

 

Виправити помилки та повторно надіслати документи на перевірку до регіонального центру можна до 15 квітня. Рекомендується не затягувати з реєстрацією, щоб мати достатньо часу на виправлення недоліків або внесення необхідних змін.

 

До 19 травня в персональному кабінеті можна вносити зміни щодо:

  • вибору навчального предмета на вибір для тестування;

  • населеного пункту в Україні або за кордоном, де вступник/вступниця перебуватиме під час проведення НМТ;

  • інформації щодо потреби пройти НМТ під час додаткових сесій.

 

Вступники, які не можуть зареєструватися в установлений термін, повинні звернутися до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти за місцем проживання або перебування. У разі необхідності консультацій або технічної допомоги з питань реєстрації вступники можуть звертатися до пунктів реєстрації.